“Bewegen helpt mij beter in mijn vel te zitten’’
Na een zwaar motorongeluk stond het leven van Gé Absil op z'n kop. Minder evenwicht, geheugenproblemen en een financiële drempel om weer te sporten. Maar opgeven? Dat is geen optie voor Gé! Met hulp van beweegmakelaar Jules vond hij weer de juiste weg naar bewegen. “Sinds ik weer in beweging ben, voel ik me zoveel beter,” vertelt hij enthousiast. Het sporten in de frisse buitenlucht en de gezelligheid van de groep geven hem de energie die hij miste.
Wat doe je na een zwaar motorongeval? Volgens Gé is dat: niet opgeven!
Gé Absil, 53 jaar oud uit Leudal, heeft altijd graag gesport, maar na een motorongeluk raakte hij dat kwijt. Door het ongeluk heeft hij problemen met zijn evenwicht en geheugen, maar daarnaast speelde er ook een financiële drempel om weer te gaan sporten. Toch liet dat Gé niet tegenhouden. “Ik had en heb weliswaar nog wat fysieke beperkingen, maar dat moet geen excuus zijn om stil te zitten,” vertelt hij.
De juiste hulp vinden
Gé kwam begin 2024 in contact met onze beweegmakelaar Jules. Jules heeft Gé geholpen om het bewegen weer op te pakken. Daarbij heeft hij ondersteunt bij zowel de zoektocht naar beweegaanbod als het verlagen van de financiële drempel. Samen hebben ze onderzocht welk beweegaanbod het beste bij Gé paste, en dat bleek wandelen te zijn. Ze probeerden verschillende wandelgroepen uit, maar uiteindelijk bleek de lokale atletiekvereniging het beste bij Gé te passen. “Doordat Jules me heeft geholpen met zoeken naar wat bij mij past en me in contact heeft gebracht met de atletiekvereniging, kan ik weer sporten.” Ook op financieel gebied heeft Jules geholpen om het sporten voor Gé weer mogelijk te maken. Jules is intermediair bij het Volwassenenfonds waardoor hij een vergoeding voor sport en bewegen heeft kunnen aanvragen voor hem.
De impact van bewegen
Het bewegen doet Gé goed, merkt hij. Hij sport sindsdien twee keer per week bij de atletiekvereniging, één keer binnen en één keer buiten. Vooral het bewegen in de buitenlucht geeft hem energie. “Ik voel me opgewekt en actief sinds ik weer in beweging ben gekomen, ik zit beter in mijn vel,” vertelt hij. Ook het sociale aspect van het sporten vindt hij belangrijk. “Het wandelen in een groep maakt het gezellig, en dat motiveert me om door te gaan.”
Een blijvende verandering
Beweegmakelaar Jules is blij met de vooruitgang die hij ziet. “Het is mooi om te zien dat Gé zijn plek heeft gevonden bij de atletiekvereniging,” zegt Jules. “Hij heeft daar echt zijn geluk in het bewegen gevonden, en dat geeft mij weer de energie om nóg meer anderen te helpen.’
Met het nieuwe jaar in zicht wil Gé graag verder gaan met sporten bij de atletiekvereniging. Om dat mogelijk te maken, heeft Jules een nieuwe aanvraag ingediend bij het Volwassenenfonds. Zo kan Gé blijven bewegen én doorgaan met waar hij energie van krijgt: actief blijven in een gezellige groep.